7 Aralık 2012 Cuma

Doğa Harikası...

Bir Gayin Hatıra Defteri


Denize karşı oturmuş bir bankta
yalnızlığı çeken biri vardı oracıkta....
Her şeyi yaşamış her şeyi görmüş bu beden ne arardı ki başka???  

Tanımadığın insanlara nekadar sahip olabilirkin ki ? Ne kadar arardı onları gözlerin ? Ne kadar sahip çıkarlardı ki sana.. Öyle başladı bende ki blog yazma sevdası. yaz yaz nereye kadardı ki_? Nasıl anlatsam onları sığmayan bu kalbime? Bu yoğun ve bitkin bedenime okadar iyi gelmiştiki tweet açıp kaanı eklemek sonra gerisinin gelmesi. Birden buldum aranızda kendimi ve kimse yadırgamadı bu nerden çıktı diye. Tanımasamda herkesi bir birlik vardı cinsiyetlerin verdiği, kimliklerin verdiği...

 İnsan sadece üzülünce,kırılınca ağlamaz ya ben üzüldüm be arkadaş bu yaşa kadar nerdeydik diye. Nerdeydim diye.. Giriş faslını çok uzatmadan giricem konuya. Birazdaha yazarsam şizofreniye bağlıcam haaa :)

 Evet gelmicektim buluşmaya. Sadece tweetle kalacaktı bu yazacaklarım söyleyeceklerim. Hangi şeytan girdiyse kanıma, ne hikmetse koskoca bir cumartesi günışığı bomboş işten çıkmış buluşma saati beklemekte :)   Amorfun Dm'iyle başladı süprizli harika bir  gün . Sanki daha önce buluşulmuş kaynaşılmış , ikinci buluşma gibiydi konusmalar. Haydi gel ..Tamam.

Buluştuk. Onca yıl İzmirde kalmış biri nasılda defneyi bilmez değil mi ? Tattım o tadıda... Amorfum sayesinde. Neyseki gelindi buluşma yerine ayrıntılar kişilerde saklı.

Neler konusuldu neler. Neler yaşandı neler :) 19 uğurlu rakamımız oldu Homorexia sayesinde. Aids günü anıldı, rtük kapatmasın diye güzel mesajlar verildi :) ders alınılabilicek. Ama kimse benim dediklerime bakmasın :) Gerçek ; amorfun söyledikleri. Farklı kişilerle farklı muhatbetler sağlanmaya çalışıldı. Herkes birbiriyle konusma , onlada konusalım , onlarıda duyalım karmaşasıda yok değildi hani. Tek bildiğim gecenin sonuna doğru dağınık masa nasıl olduysa ortada buluştu ve kaynaşıldı sıkıca :) Artık herkes herkesi duyuyor,görüyor paylaşıyor :)  Homorexia ve İçinizdaki gay ayrılmıştı masadan kısa süreliğine ( o sırada ne konusuldu diye merak içinde beklemekteler ) Neler konusuldu neler ama :D  Hatırlamıyorum :)

Sadece sunu biliyorum ki ; sizin istanbul buluşmasındaki gibi kimse kimsenin arkasından konusmadı. İzmir farkı ile :)   Herkes bir paylaşım içerisindeydi fakat bu dedikodu mahiyetinde değil . Güzel anılar,güzel sevgiler,güzel birliktelikler konusuldu. Gülündü, konusuldu, gülündü konusuldu ... Daha yazılsa neler yazılırda blogumu kirletmek istemiyorum :P Şimdi herkes hakkındaki görüşlerimi paylaşıp, parçanın sonunda da bloglarında bana yer veren arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunacağım .Leithy Cat'i hiç tanımıyorum aslında ( ki hala tanımıyorum,) gelmesi ile gitmesi bir oldu sankim. Tek hatırladığım o kısık , gülen güzel gözleri ve savruldukça çantasını sürtünen saçları.  gözlük bi ayrı yakışıyor sankim. toplantımızın en sade en alımlı en sexyyy blogırıydı o :) hep gel taamm mı :)  
                          Canım oldun bi anda,kısık gülen gözlerinle
                          Ardında biten onca olay sende kalsa da ,
                          Tarafsızdı Leithy Cat'im ... olsada Kaanların yanında...
 

Canka Kuir ; Yaşın nekadar büyük olursa olsun hep miniğim kalıcaksın :)  Böylesine temiz ve böylesine anlam ifade eden,her dakka birşey söyleyecekmişte söyleyemiyor yüzün hiç solmasın inşaallah . Bir ara beni dövecek sandım ama :( Ucuz yırttım sanırım. Söylediğim tek şey ne geldiğin belli ne gittiğindi oysa :P Hatırımda kalan son lafı ise ; bu şarkı heryerde çalıyor nasıl bilmezsiniz :)

                         
Cin fikirli derler öyle
                         Anlamlı bakanlara..Soluksuzca
                         Ne cinlik var, ne hinlik o minik kalmış kocaman bedeninde
                         Kaç bitkinlik kaç yıllanmışlık var kimbilir kilometrelerce derin o gözlerinde
                         Anlamını yitirmeyen bir sen kalacak elbet hislerinde....

Homorexia ve yavuklusu İçinizdeki Gay.. : homocuğum benim :) giderken bu lafı kullandığıma okadar pişman oldumki sorma :D NeyhSe ; bukadar birbirine yakışan bir çift mi olur yahu..gerek simalarıyla, gerek sıkılıp hadi biz gidioz demeleriyle :D gerekse biri susup biri konuşması tavrıyla ayakta alkışlanacak çiftler arasına giriyorlar. çok fazla muhattap olmasalarda bizle (masanın diğer ucu) yinede sizi sevdim be.haa birde tatlı bir kız geldi onlara nazaran daha bi tatlıydı sankim :) Ponçikmiş oda tam bir ponçik :)şimdi sizleri betimliyorum biri darren criss biri oğuzhan koç :D bayıldım size iyiki tanımışım siz her buluşmaya çıkın çıkın gelin


                       
Hatırlara sığmayacak
                       Onca yaşanmışlık var attığın her adımda,yaşadığın her satırda
                       Meğer çıkmış karşına, aslan gibi bir kalp sonunda
                       Ondan başkası olamaz seni senden alıp götüren yarınlara... 
                                                                 

Amorfum :) herkesten önce tanıdığım, zıpırığım , düşüncelim , akla gelmezim. sanki 10 yıldır tanıdığım. her nekadar birazıcık bekletsemde seni sözümü tuttum ve 5:30 da geldim yanına( gelene kadar kıçımdan terler aksada) buluştuk ve gittik diğer buluşma yerine Not defterciğim ve kaanım bizim daha önceden tanıştığımızı düşünmüş. okadar kaynaşmışız yaneee düşünün. o küçük bedeninde o masum gözlerinde bambaşka bir hayat var onun. her lafa katılmaya çalışan;masa masa konsomasyon yaparken yakaladım onu çoğu zaman, hele ki aids günü diye getirdiği o hediye yokmu :D ben et etciyim amorfum sen kullan onu :P düşünmesi bile yeterdi aslında...en son hatırladğım lafı ( bana birazıcık kızsada ) sineğini çalmıştım elinden ( dicemde herkes dicek la sen daha dünkü boksun :D ) kötü bakışmayla ayrıldık cafeden lakin barıştık yolda otobüse doğru giderken :D
 bambaşka yüreklim iyiki tanımışım seni. 

                        Ansızın çıktın sevilmekte olan kalbin aynasına
                       
Maksat değermiydi , sevgimiydi , hüzünmüydü
                       
O uçurumlu derinliklere inilecek kalbinin yarası
                       
Razıyım şimdi bu kalbi tanımaya
                       
Fayda varsa eğer o kalpten bana 

Ev oğlanı : el sıkışmayı pek sevmem aslında ( bunu da ilk defa sölüorum ki not defterciğim bilir:P) geldi ve elimizi sıktı suratımıza bile bakmadan :) ayyyyhhh dedim yandık . yanmamışız anacım.. adam yol yorgunu taaa bizim için çıkmış gelmiş . duyunca bütün içim eridi ve o an ısındım ona. önceleri bizim masadan çok uzakta otursada yanaştırdı sonracığında bünyesini bizim tarafa. bol muhabbet bol sohbettt Belkide en çok onla konustuk :D duyulmasada biz gözlerimizle konustuk onunla :) hele birde yaptığı mesleği öğrenince daha bi sarasım geldi onu içime. bambaşka biri o . bu arada söz veriorum bir dahaki buluşmada getiriciğim sana benden bişe :) kıyamadığım :)  19.cum benim  :P  sen bizim için çıktın geldin, bizde birgün senin için gelicez inşaallah :)

                        Eski bitkinlik, eski yılgınlık defalarca aynı serüvenden
                       
Ve değişmiş bir oğlan katılınca o çıkan merdivenlerden 

Çok uzun nickin bebişim :) bunla idare et bilahere ben sana up uzun yazarım :)


Chal chene ; o ordamıydı :) hem tiwtte yok takip etmiyor, hem blogumda yok takip etmiyor: cafeye gel masanın sonuna otur konusmadan git :) ama yinede iyi niyetlidir, kimseye yan gözle dahi bakmaz. ev oğlanı vardır onun bir de kaanı :)  hatırladığım son lafı ; artık para vermeye başladılar kaan merak etme :)

                         Cefa çekenmi bilir yaşayanmı derler ya hep
                         
Hayalmiydi gerçekmiydi arasındaki dokunuşlara
                         
Ansızın geldin o beklemese de
                         
Lakinn
                         
Cheneyi bırakta bekleyen var seni ötede....

bi gay ; bir günışıklığı yapacam gene :) Çaktırmasamda kimseye geldiğim ilk anda senin bi gay olduğunu bilmiyordum:D  ki ; not defteri ile olan bir twitimizi paylaşırken kaanda böyle demişti dedim ve kaan ben oluyorum dedi :D:D ahahaha kendi içimde rezil olmuştum bir kere . aman boşver bunu ; ev sahibim benim nasıl çırpınıyor o gelcek bu gelcek diye. nasılda herkese yetmeye çalışıyor. ah benim temiz kalpli sağduyulu kaanım nasıl bir kalp var sende ha ? herkese yetebilicek çoklukta, herkese eşit davranma konusunda, aman masada bir gerginlik çıkmasın, aman herkes anlaşsın aman aman aman .. Koyver gitsin kuzum ya. senin olduğun yerde, senin baktıığın o gözler, sahip olduğun o beden ve herkese vermekten çekinmediğin o kalbin olduğu sürece yaptığın toplantılarda tek birşey bile olmaz meraklanma sen . ilk onu tanıdım bu camiada, ve iyikide ilk onu tanımışım.

                           Bak nasılda geldi zaman tutuklu yıllara
                           
İnsan doğarmıydı bilse suretli asırlara
                           
Gerçek nedir , ne değildir bilmeyen bu durumlara
                           
Artık sen misin dokunan insanların bu yalnızlığına
                           
Yılma dayan o bütünlenmiş benliğinle sonsuzluğa...

GayNotDefteri : Aman nickini yanlış yazmayın :D  herkes onun konusmadığını iddaa etsede ( ki bunu çıkaran benim :P ) tüm gece hiç susmadan başımda bır bır bır bır :D:D:D dermişim. Herkesle konusmaz o. bir ben bilirim onun içindeki cevheri,ateşi :) ilk yarım saatte tanıdım bile onu. o öyle birisi ki ; baktığında baktırır, konustuğunda konusturur, sustuğunda susturur. iki taraflı ve iki yerde değişik paylaşımlarımız oldu onunla. hem cafedeki blogger toplantı kısmı hem de aşağıdaki sigara partimiz :D notun bütün sırları bu bağlantıda :) tıkla    Aşağıdakileri tabiki de sölemicem çatla patla .Uzun boylu yarim, maviş gözlü yarim, içindeki hisler doğrultusunda emin adımlarla ilerle. bir gün öyle birşey olacak ki sen bile hayal edemiceksin. Hep mutluluk dolsun o gülen gözlerin. 

                              Ne eski bir dert ne eski bir dostluktu
                             
Onu bana beni ona bağlayan
                             
Tek bir anı vardı hatırlarda kalan
                             
Defterini karıştırıp içindekileri görmeyenler yalan :)


Neden herkes ilk önce beni yazmış :(  :D  ilk kaan yazmıştı blog ondan mı kopiş çektiniz sıralamayı :P Neyse
Buluşma hakkında blog yazan arkadaşlarıma itaben ;   beni öyle mutlu ettiniz, öyle hüzünlendirdiniz, öyle değişik duygulara soktunuz ki anlatamam size.. Ev oğlancığım,Kaanım , Amorfum , Leithy catim yazdıklarınız için ayrıca teşekkür ediyorum. Dediğim gibi ordaki enerji sizlerin kalbinizdeki saflığından doğan bir kıvılcımdı sadece. 


Bir söz vardır 
Hayatta hiç kimse için ağlanmaz..Zaten ağlamaya değen insan ağlatmaz...Olur da bir gün ağlarsan ; başını dik tut ki,gözyaşların ağladığın insan kadar alçalmasın . AĞLARIM SİZİN İÇİN BE ARKADAŞ. . .

21 yorum:

 1. Ama iste bu en iyi, en emek veilmis, en kurgulu, pek hos, cok guzel bulusma yazisi olmus. Emegine, dahasi yuregine saglik datlu canim...


  Itiraf ediyorum ki uzun suredir bekliyordum, bekledigime katmerli degdi...

  Opcuk
  Kaan

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayyy ayy ayy senin gibi deneyimli bir bloggerdan iyi olmuş sözleri duymak ayrı bir keyiff hahaha değmeyin keyfime..

   Bekledğine değdiğine sevindim.. daha nice yazılara nice yorumlarla bnde öpüyorum seni kocaman

   Sil
 2. Defneyi de tanıtmış oldum azcuk buluşma bahanesiyle. yavru seni kim beklemez ki, insan karşısına beklediğine değicek birisinin geleceğini bilse seve seve meyvelerini düşürür toprağa. Ama ben söylemiştim ancak öyle yer yer dolanınca kaynaşılır kalabalık masalarda, tecrübeliyim demiştim;)

  Bu arada ben kimseye kötü kötü bakamam ki o kadar. Hiç bakmamayı yeğlerim, eğer sana bakmışsam içinde iyilik muhakkak vardır. Hem ben paylaşımcı bir insanımdır yahuu.. Sineeeük konusunda bazen değişsem de :P

  Yazıya gelecek olursak; ben bu yazıya ölürüm. Sözüm meclisten dışarı ama beklediğime, tüm merakıma değen bir yazı olmuş. Harbiden gizemine sağlık cınım.

  Tohum toprakta yürür.
  Sevgi kanayan karanfilde
  İnce yollardan geçer.
  Kıyamet kasırgası,
  Sıcak sevdaların kalbinde büyür.
  GÜNIŞIĞI çocukları
  Birleştirip güçlerini koşuyorlar güneşe

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. seni ben varya yirrim yirim. öncelikle beni bekleme yorumlarına bir öpücük... sonracığıma seni içinde bir kötülük ve kötü bakış olmadığına karınca bile görse söyler :)

   Senin gibi bir şiir üstadına, ustam nacizane şiirimi beğendikleri için ayrı öpücük.

   ve son olarak bu başka dünyada yaşayan kalbinde başka birşey olan amorfumdan tekrar bu büyük anlamlı şiir için teşekür ediyor ve bunun içinde ayrı bir öpücük veriyorum

   Sil
  2. ohhh öpücüklerimi de almış bulunuyorum.. bu arada ne ustası yaa büyük laflar edemediğim tek konu şiirdir. Paçozun tekiyim kafiyeyi bile zor çıkartıyorum :)hele ki akrostiş ıkındım ıkındım yazdıklarına nazire yapıcam diye olmadı, ben de böyle doğaçlama saldım kendimi. Beğendiğine de ayrı sevindim cınım ben de seni yiriim :*

   Sil
 3. Şimdi bir önceki blog yazına kısa yazdım diye bunu yüzüme vurmuştun ya..Bu da kısa olcak :) Seni Seviyorum canım arkadaşım. Çok mutluyum tanıdığıma :) mmmuuaahh.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hıhh. dierine kısa olan makbülde :( bu olmadı ama;

   yinede bende seni seviorum arkadaşım.

   Sil
 4. Emeğine sağlık, harika olmuş :)) Yazın aşmış resmen; hem buluşma yazıları arasında hem de diğer yazılar arasında da aşmışsın geydaşım çok beğendim :) Tebrik ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kücüğüm biriciğim :)

   çok teşekkür ediyorum. bir kezdaha tüylerim diken diken oldu :( sizin bu yorumlarınız varyaaaaa

   çok teşekkür ediyorum öpüyorum seni güzell gözslerinden

   Sil
 5. amanuuun gün ışığı da yazdı sonunda. hemi de şiirli filan böyle. ^^
  ellerine emeğine gönlüne sağlık şekerim. ayrıca hoşgörüne sığınarak yaptığım ricama da kayıtsız kalmadığın için dublesinden teşekkürümü de iletirim.
  süperli bulogırım benim. ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amanunnn nedemek ciciş. şiirler size kurban olsun ...

   Teşekkürlerimi iletiyorum :) mjka

   Sil
 6. Defne nire ben bilmiyom :( Beni de götürün ayyyyy :( Cafe midir, mafe midir, nedir, ne değildir bir deyiverin bana :( Ha bir de ben ki doğma büyüme buralıyım bilmiyorum o defne denilen yeri çok ezikledim kendimi böhüüüü:(

  YanıtlaSil
 7. Hea bir de umarım daha uzun soluklu zamanlarda, delirdiğim anlarımda yanımda olursunuz ki doya doya konuşalım, gülüşelim, kaynaşalım. Ben hepinizle tanıştığıma çok mutlu oldum.

  Ben şiir miir beceremem, pek de duygusal değilimdir :D yazdıkların için teşekkürler.

  Heaa bir de gözünden hiç kaçmamış gözlerimin kısıklığı haa :D Güldüğümde önümü göremez oluyom ben ahaha çaynizz gibiyim vesselam :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım benim öncelikle bloguma teşrif ettiğiniz için pek bi müteşekkirim :) Mersiciğim.

   Defneye gelince bende bilmiyordumki amorfcuğum saolsun :) senide götürevesin.

   Gözümden bi uçanla kaçan kurtulur :P

   Sil
  2. aaa ni demek götürü götürüveririm ben. siz uygun olduğunu günleri süleyin ben rezerve bile ettiririm dermişim :)

   Sil
 8. Yaaa biz sıkılmadıkki bulusmadaa :( baska olaylar vardi hepsini yazabilirsem postumda anlaticiiim =) benzetmelerin ve yakistirmalarin icin ayrica tesekur ediyoruuzz :D totolarimiz tavan yapti :D
  Ve evet homocugum diye veda edisini hatirliyorum nasi yanio.O olmustum :D
  Buarada poncigim anlatti biz asagida sigara icerken seni kesenler olmus :D :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canlarımın içleri :) sıkılma muhabbetini mubalaga mihiyetinde sölediydim. Benzetmelerim sizlerin güzelliğinizden kaynaklanan bir betimleme sadece. totolarınıza gurban :D:D

   Ben nie görmedimkiii o beni kesenleri :D görüyorsun dimi aklım ve gözlerim dışarda değilmiş. ne namuslu gaymışım ben öle :P

   Öpüyorum sizi .mersi yorum için.

   Sil
  2. Valla bende yavuklum oldugu icin uslu uslu sigara iciodum ama poncigin gozleri fildir fildir :D
   Buarada oda sana bayilmiss suratindan dostluk akiyo gibi bisey dedi (edebiyatci olunca bole bi yorumyapti kendisi :D) nickini sordu blogunu okucakmis=)

   Sil
  3. Ben ponçiğide yazmıştım nerede o neden yayınlanmamış bende ona bakıorum saatlerdir :)) taslaklarımıda kontrol ettim :D:D

   Sil
 9. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Checiğim :) sizleri höööyt demesi bile blogumda onur verici şeydir :) İlkler unutulmazmış :P

   Öpüyorum yorum için teşekkürler.

   Sil